Husqvarna FC 350 2027
11 780,00 €
(arvonlisävero 25,5% sisältyy hintaan)
Tulossa
FC 350 yhdistää FC 250:n ketteryyden ja FC 450:n veroisen teho-painosuhteen. Tämän ansiosta FC 350 on edelleen yksi markkinoiden suorituskykyisimmistä motocrosspyöristä.
Ergonominen korimuotoilu mahdollistaa vapaan ja vaivattoman liikkumisen pyörän päällä, ja vuoden 2027 uudistukset viimeistelevät päivitetyt grafiikat.
| Toimituskulu: | 200€ |
Engine |
|
| Design: | 1-cylinder, 4-stroke engine |
| Bore: | 88 mm |
| Starter: | Electric starter |
| Clutch: | Wet multi-disc DS clutch, Brembo hydraulics |
| Stroke: | 57.5 mm |
| Transmission: | 5-speed |
| EMS: | Keihin EMS |
| Displacement: | 349.7 cm³ |
Chassis |
|
| Frame design: | Central double-cradle-type 25CrMo4 steel |
| Chain: | 520, Non-sealed |
| Rear suspension: | WP XACT Monoshock with linkage |
| Weight without fuel: | 102.5 kg |
| Seat height: | 946 mm |
| Steering head angle: | 63.9 ° |
| Rear brake disc diameter: | 220 mm |
| Rear brake: | Disc brake |
| Suspension travel (rear): | 293 mm |
| Front suspension: | WP XACT-USD, Ø 48 mm |
| Tank capacity (approx.): | 7.2 l |
| Ground clearance: | 336 mm |
| Front brake disc diameter: | 260 mm |
| Front brake: | Disc brake |
| Suspension travel (front): | 305 mm |





