Husqvarna TC 300 2027
10 890,00 €
(arvonlisävero 25,5% sisältyy hintaan)
Tulossa
TC 300 on suunniteltu tarjoamaan seuraavan tason motocross-suorituskykyä helposti ajettavan, polttoaineruiskutetun ja tehokkaan 2-tahtimoottorin voimin. Sähkökäynnistin takaa vaivattoman käynnistyksen, ja 5-vaihteinen Pankl-vaihteisto tarjoaa pehmeät ja tarkat vaihdot.
Ylivertaisen ajokokemuksen takaavat täydellisesti tasapainotettu kromimolybdeenirunko ja WP-jousitus, jotka yhdessä tarjoavat luokkansa huippua olevan ajettavuuden ja mukavuuden. TC 300:n viimeistelee ergonominen korimuotoilu, joka mahdollistaa esteettömän liikkumisen pyörän päällä, sekä in-mold-tekniikalla toteutetut grafiikat, jotka takaavat kestävän viimeistelyn.
| Toimituskulu: | 200€ |
Engine |
|
| Design: | 1-cylinder, 2-stroke engine |
| Bore: | 72 mm |
| Starter: | Electric starter |
| Clutch: | Wet, DDS multi-disc clutch, Brembo hydraulics |
| Stroke: | 72 mm |
| Transmission: | 5-speed |
| EMS: | Vitesco Technologies EMS |
| Displacement: | 293.2 cm³ |
Chassis |
|
| Frame design: | Central double-cradle-type 25CrMo4 steel |
| Chain: | 520, Non-sealed |
| Rear suspension: | WP XACT Monoshock with linkage |
| Weight without fuel: | 99.6 kg |
| Seat height: | 946 mm |
| Steering head angle: | 63.9 ° |
| Rear brake disc diameter: | 220 mm |
| Rear brake: | Disc brake |
| Suspension travel (rear): | 293 mm |
| Front suspension: | WP XACT-USD, Ø 48 mm |
| Tank capacity (approx.): | 7.2 l |
| Ground clearance: | 346 mm |
| Front brake disc diameter: | 260 mm |
| Front brake: | Disc brake |
| Suspension travel (front): | 305 mm |





