Husqvarna TC 50 2027
4 895,00 €
(arvonlisävero 25,5% sisältyy hintaan)
Tulossa
Monille nuorille kuljettajille 2-tahtinen TC 50 on ensimmäinen oikea motocross-pyörä. Suosittu, kilpailuhenkinen malli on varustettu uusimmalla teknologialla ja korkealaatuisilla komponenteilla, jotka tarjoavat vertaansa vailla olevan suorituskyvyn.
Säädettävä ergonomia mahdollistaa sen, että nuoret voivat jatkaa TC 50:n ajamista kasvaessaan sekä koon että itseluottamuksen osalta, ja WP-jousitus on helposti hienosäädettävissä maksimaalisen mukavuuden saavuttamiseksi. Kokonaisuuden viimeistelevät ruotsalaishenkiset grafiikat, jotka on valettu katteisiin ja takaavat siistin, kestävän sekä näyttävän ulkonäön.
| Toimituskulu: | 200€ |
Engine |
|
| Design: | 1-cylinder, 2-stroke engine |
| Bore: | 39.5 mm |
| Starter: | Kickstarter |
| Clutch: | Centrifugal clutch (adjustable) |
| Stroke: | 40.7 mm |
| Transmission: | Single speed transmission |
| EMS: | Dell’Orto PHBG 19 BS |
| Cooling: | Liquid cooled |
| Displacement: | 49.9 cm³ |
Chassis |
|
| Frame design: | Central-tube frame with double-cradle |
| Chain: | 415, Non-sealed |
| Rear suspension: | XACT WP mono shock |
| Weight without fuel: | 43.5 kg |
| Seat height: | 645 mm |
| Steering head angle: | 66 ° |
| Rear brake disc diameter: | 160 mm |
| Rear brake: | Disc brake |
| Suspension travel (rear): | 190.5 mm |
| Front suspension: | XACT 35 WP Upside-Down fork, Ø 35 mm |
| Tank capacity (approx.): | 2.35 l |
| Ground clearance: | 233 mm |
| Front brake disc diameter: | 160 mm |
| Front brake: | Disc brake |
| Suspension travel (front): | 165 mm |







